Предлошка:Country data Тасманија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Тасманија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Tasmania.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тасманија Наслов на главата статија (Тасманија)
flag alias Flag of Tasmania.svg Назив на сликата (File:Flag of Tasmania.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знамеикона|Тасманија}}Тасманија