Предлошка:Country data Танзанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Танзанија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Танзанија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Танзанија Наслов на главата статија (Танзанија)
flag alias Flag of Tanzania.svg Назив на сликата (File:Flag of Tanzania.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ТЗА (преглед)Предлошка:Country data ТЗАПредлошка:Country data ТЗА
ТАН (преглед) Танзанија Танзанија

Пример за употреба

  • {{знаме|Танзанија}} Танзанија
  • {{знамеикона|Танзанија}}Танзанија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: