Прејди на содржината

Предлошка:Country data Сомалија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Сомалија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Сомалија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сомалија Наслов на главата статија (Сомалија)
flag alias Flag of Somalia.svg Назив на сликата (File:Flag of Somalia.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

  • {{морнарица|Сомалија}} Somali Navy

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SOM (преглед) Сомалија Сомалија

Пример за употреба

  • {{знаме|Сомалија}} Сомалија
  • {{знамеикона|Сомалија}}Сомалија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: