Предлошка:Country data Сириска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Сириска Република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Syria (1932-1958; 1961-1963).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сириска Република Наслов на главата статија (Сириска Република)
shortname alias Сирија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Syria (1932-1958; 1961-1963).svg Назив на сликата (File:Flag of Syria (1932-1958; 1961-1963).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Сириска Република}} Сириска Република
  • {{знамеикона|Сириска Република}}Сириска Република
  • {{државнознаме|Сириска Република}} Сирија


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: