Предлошка:Country data Сингапур

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Сингапур е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сингапур Наслов на главата статија (Сингапур)
flag alias Flag of Singapore.svg Назив на сликата (File:Flag of Singapore.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Singapore (1946–1952).svgFlag of Singapore (1946–1952).svg
civilCivil Ensign of Singapore.svgCivil Ensign of Singapore.svg
navalNaval Ensign of Singapore.svgNaval Ensign of Singapore.svg
air force40pxRepublic of Singapore Air Force Service Flag.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SGP (преглед) Сингапур Сингапур
SIN (преглед) Сингапур Сингапур

Пример за употреба

  • {{знаме|Сингапур}} Сингапур
  • {{знамеикона|Сингапур}}Сингапур

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Сингапур|colonial}} Сингапур
  • {{знамеикона|Сингапур|colonial}}Сингапур

Употреба на алијас за пренасочување