Предлошка:Country data Северозападни Територии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Северозападни Територии е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Northwest Territories.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северозападни Територии Наслов на главата статија (Северозападни Територии)
flag alias Flag of the Northwest Territories.svg Назив на сликата (File:Flag of the Northwest Territories.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1869Hudson's Bay Company Flag.svgHudsons Bay Company Flag.svg
1921Flag of Canada (1921–1957).svgCanadian Red Ensign (1921-1957).svg
1957Flag of Canada (1957–1965).svgCanadian Red Ensign (1957-1965).svg
1965Flag of Canada.svgFlag of Canada.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта