Предлошка:Country data Северна Рајна-Вестфалија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Северна Рајна-Вестфалија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северна Рајна-Вестфалија Наслов на главата статија (Северна Рајна-Вестфалија)
flag alias Flag of North Rhine-Westphalia.svg Назив на сликата (File:Flag of North Rhine-Westphalia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба