Предлошка:Country data Северна Кореја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Северна Кореја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Северна Кореја

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северна Кореја Наслов на главата статија (Северна Кореја)
flag alias Flag of North Korea.svg Назив на сликата (File:Flag of North Korea.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalFlag of the Korean People's Navy.svg
armyFlag of the Korean People's Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PRK (преглед) Северна Кореја Северна Кореја
Democratic People's Republic of Korea (преглед) Северна Кореја Северна Кореја
Korea, North (преглед) Северна Кореја Северна Кореја

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: