Предлошка:Country data Свети Пјер и Микелон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Свети Пјер и Микелон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Пјер и Микелон Наслов на главата статија (Свети Пјер и Микелон)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
локално[[File:{{{flag alias-локално}}}|40px|border]]{{{flag alias-локално}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SPM (преглед) Свети Пјер и Микелон Свети Пјер и Микелон

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Свети Пјер и Микелон|локално}} Свети Пјер и Микелон
  • {{знамеикона|Свети Пјер и Микелон|локално}}Свети Пјер и Микелон

Употреба на алијас за пренасочување