Предлошка:Country data Свети Евстахиј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свети Евстахиј е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свети Евстахиј

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Евстахиј Наслов на главата статија (Свети Евстахиј)
flag alias Flag of Sint Eustatius.svg Назив на сликата (File:Flag of Sint Eustatius.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба