Предлошка:Country data Свети Винцент и Гренадини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свети Винцент и Гренадини е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свети Винцент и Гренадини

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Винцент и Гренадини Наслов на главата статија (Свети Винцент и Гренадини)
flag alias Flag of Saint Vincent and the Grenadines.svg Назив на сликата (File:Flag of Saint Vincent and the Grenadines.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Saint Vincent and the Grenadines (1907-1979).svg
1979Flag of Saint Vincent and the Grenadines (1979-1985).svg
1985Flag of Saint Vincent and the Grenadines (1985).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VCT (преглед) Свети Винцент и Гренадини Свети Винцент и Гренадини
VIN (преглед) Свети Винцент и Гренадини Свети Винцент и Гренадини
SVG (преглед) Свети Винцент и Гренадини Свети Винцент и Гренадини

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување