Предлошка:Country data Света Луција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Света Луција е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Света Луција

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Света Луција Наслов на главата статија (Света Луција)
flag alias Flag of Saint Lucia.svg Назив на сликата (File:Flag of Saint Lucia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1875Податотека:Saint Lucia Flag 1875.gifSaint Lucia Flag 1875.gif
1939Податотека:Saint Lucia Flag 1939.gifSaint Lucia Flag 1939.gif

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
LCA (преглед) Света Луција Света Луција

Пример за употреба

  • {{знаме|Света Луција}} Света Луција
  • {{знамеикона|Света Луција}}Света Луција

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување