Предлошка:Country data Саскачеван

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Саскачеван е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Saskatchewan.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Саскачеван Наслов на главата статија (Саскачеван)
flag alias Flag of Saskatchewan.svg Назив на сликата (File:Flag of Saskatchewan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1905Flag of Canada (1868–1921).svgCanadian Red Ensign 1868-1921.svg
1921Flag of Canada (1921–1957).svgCanadian Red Ensign (1921-1957).svg
1957Flag of Canada (1957–1965).svgCanadian Red Ensign (1957-1965).svg
1965Saskatchewan 60th Anniversary Flag.svgSaskatchewan 60th Anniversary Flag.svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Саскачеван}} Саскачеван
  • {{знамеикона|Саскачеван}}Саскачеван

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Саскачеван|1905}} Саскачеван
  • {{знамеикона|Саскачеван|1905}}Саскачеван