Предлошка:Country data Сар (протекторат)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Сар (протекторат) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Saar (1947–1956).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сар (протекторат) Наслов на главата статија (Сар (протекторат))
shortname alias Сар (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Saar (1947–1956).svg Назив на сликата (File:Flag of Saar (1947–1956).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
LONFlag of Saar 1920-1935.svgFlag of Saar 1920-1935.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SAA (преглед) Сар (протекторат) Сар

Пример за употреба

  • {{знаме|Сар (протекторат)}} Сар (протекторат)
  • {{знамеикона|Сар (протекторат)}}Сар (протекторат)
  • {{државнознаме|Сар (протекторат)}} Сар

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: