Прејди на содржината

Предлошка:Country data Сарк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Сарк е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Сарк

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сарк Наслов на главата статија (Сарк)
flag alias Flag of Sark.svg Назив на сликата (File:Flag of Sark.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Сарк}} Сарк
  • {{знамеикона|Сарк}}Сарк