Предлошка:Country data Саксонија-Анхалт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Саксонија-Анхалт е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Саксонија-Анхалт

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Саксонија-Анхалт Наслов на главата статија (Саксонија-Анхалт)
flag alias Flag of Saxony-Anhalt.svg Назив на сликата (File:Flag of Saxony-Anhalt.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба