Предлошка:Country data Савоја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Савоја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Savoie.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Савоја Наслов на главата статија (Савоја)
shortname alias Savoy (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Savoie.svg Назив на сликата (File:Flag of Savoie.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Савоја}} Савоја
  • {{знамеикона|Савоја}}Савоја
  • {{државнознаме|Савоја}} Savoy