Предлошка:Country data СР Србија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data СР Србија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Socialist Republic of Serbia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias СР Србија Наслов на главата статија (СР Србија)
shortname alias СР Србија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Socialist Republic of Serbia.svg Назив на сликата (File:Flag of the Socialist Republic of Serbia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|СР Србија}} СР Србија
  • {{знамеикона|СР Србија}}СР Србија
  • {{државнознаме|СР Србија}} СР Србија


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: