Предлошка:Country data Руанда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Руанда е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Руанда

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Руанда Наслов на главата статија (Руанда)
flag alias Flag of Rwanda.svg Назив на сликата (File:Flag of Rwanda.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1962Flag of Rwanda (1962-2001).svg
1959Flag of Rwanda (1959-1961).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
РУА (преглед) Руанда Руанда

Пример за употреба

  • {{знаме|Руанда}} Руанда
  • {{знамеикона|Руанда}}Руанда

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Руанда|1962}} Руанда
  • {{знамеикона|Руанда|1962}}Руанда

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|РУА}}Руанда
  • {{државнознаме|РУА}} Руанда
  • {{знаме|РУА}} Руанда