Предлошка:Country data Родезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Родезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Rhodesia (1968–1979).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Родезија Наслов на главата статија (Родезија)
flag alias Flag of Rhodesia (1968–1979).svg Назив на сликата (File:Flag of Rhodesia (1968–1979).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1964Flag of Rhodesia (1964–1968).svgFlag of Rhodesia (1964–1968).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Родезија}} Родезија
  • {{знамеикона|Родезија}}Родезија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Родезија|1964}} Родезија
  • {{знамеикона|Родезија|1964}}Родезија

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: