Предлошка:Country data Рио Негро (Аргентина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Рио Негро (Аргентина) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Рио Негро (покраина) Наслов на главата статија (Рио Негро (покраина))
shortname alias Рио Негро (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Río Negro Province.svg Назив на сликата (File:Flag of Río Negro Province.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Рио Негро (Аргентина)}} Рио Негро (покраина)
  • {{знамеикона|Рио Негро (Аргентина)}}Рио Негро (покраина)
  • {{државнознаме|Рио Негро (Аргентина)}} Рио Негро[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]