Предлошка:Country data Риоха

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Риоха е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of La Rioja (with coat of arms).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Риоха Наслов на главата статија (Риоха)
flag alias Flag of La Rioja (with coat of arms).svg Назив на сликата (File:Flag of La Rioja (with coat of arms).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Риоха}} Риоха
  • {{знамеикона|Риоха}}Риоха