Предлошка:Country data РСФСР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data РСФСР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias РСФСР Наслов на главата статија (РСФСР)
shortname alias РСФСР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Russian Soviet Federative Socialist Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Russian Soviet Federative Socialist Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1918Flag RSFSR 1918.svg


Пример за употреба

  • {{знаме|РСФСР}} РСФСР
  • {{знамеикона|РСФСР}}РСФСР
  • {{државнознаме|РСФСР}} РСФСР

Употреба на варијанта

  • {{знаме|РСФСР|1918}} РСФСР
  • {{знамеикона|РСФСР|1918}}РСФСР

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: