Предлошка:Country data Приднестровие

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Приднестровие е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Приднестровие

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Приднестровие Наслов на главата статија (Приднестровие)
flag alias Flag of Transnistria.svg Назив на сликата (File:Flag of Transnistria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Приднестровие}} Приднестровие
  • {{знамеикона|Приднестровие}}Приднестровие