Предлошка:Country data Поморско Војводство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Поморско Војводство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

POL województwo pomorskie flag.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Поморско Војводство Наслов на главата статија (Поморско Војводство)
shortname alias Поморско (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias POL_województwo_pomorskie_flag.svg Назив на сликата (File:POL_województwo_pomorskie_flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба