Предлошка:Country data Пиемонт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Пиемонт е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Пиемонт Наслов на главата статија (Пиемонт)
flag alias Flag of Piedmont.svg Назив на сликата (File:Flag of Piedmont.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Пиемонт}} Пиемонт
  • {{знамеикона|Пиемонт}}Пиемонт