Предлошка:Country data Парагвај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Парагвај е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Парагвај Наслов на главата статија (Парагвај)
flag alias Flag of Paraguay.svg Назив на сликата (File:Flag of Paraguay.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1812Flag of Paraguay (1812-1826).svgFlag of Paraguay (1812-1826).svg
1826Flag of Paraguay (1826-1842).svgFlag of Paraguay (1826-1842).svg
1842Flag of Paraguay (1842-1954).svgFlag of Paraguay (1842-1954).svg
1954Flag of Paraguay (1954-1988).svgFlag of Paraguay (1954-1988).svg
1988Flag of Paraguay (1988–1990).svgFlag of Paraguay (1988-1990).svg
1990Flag of Paraguay (1990–2013).svgFlag of Paraguay (1990-2013).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PRY (преглед) Парагвај Парагвај
PAR (преглед) Парагвај Парагвај

Пример за употреба

  • {{знаме|Парагвај}} Парагвај
  • {{знамеикона|Парагвај}}Парагвај

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Парагвај|1812}} Парагвај
  • {{знамеикона|Парагвај|1812}}Парагвај

Употреба на алијас за пренасочување