Предлошка:Country data Оверњ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Оверњ е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Оверњ Наслов на главата статија (Оверњ)
shortname alias Оверњ (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Auvergne.svg Назив на сликата (File:Flag of Auvergne.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Оверњ}} Оверњ
  • {{знамеикона|Оверњ}}Оверњ
  • {{државнознаме|Оверњ}} Оверњ