Предлошка:Country data Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Наслов на главата статија (Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска)
shortname alias Обединето Кралство (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the United Kingdom.svg Назив на сликата (File:Flag of the United Kingdom.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilCivil Ensign of the United Kingdom.svg
governmentGovernment Ensign of the United Kingdom.svg
RFABritish-Royal-Fleet-Auxiliary-Ensign.svg
navalNaval Ensign of the United Kingdom.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска}} [[]]
  • {{знамеикона|Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска|naval}}Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ОКВБСИ (преглед) Обединето Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Обединето Кралство

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: