Предлошка:Country data Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Нов Зеланд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нов Зеланд Наслов на главата статија (Нов Зеланд)
flag alias Flag of New Zealand.svg Назив на сликата (File:Flag of New Zealand.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilCivil Ensign of New Zealand.svgCivil Ensign of New Zealand.svg
naval-1941Naval Ensign of the United Kingdom.svgNaval Ensign of the United Kingdom.svg
navalNaval Ensign of New Zealand.svgNaval Ensign of New Zealand.svg
air forceAir Force Ensign of New Zealand.svgAir Force Ensign of New Zealand.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
NZL (преглед) Нов Зеланд Нов Зеланд

Пример за употреба

  • {{знаме|Нов Зеланд}} Нов Зеланд
  • {{знамеикона|Нов Зеланд}}Нов Зеланд

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Нов Зеланд|civil}} Нов Зеланд
  • {{знамеикона|Нов Зеланд|civil}}Нов Зеланд

Употреба на алијас за пренасочување