Предлошка:Country data Нов Јужен Велс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Нов Јужен Велс е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of New South Wales.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нов Јужен Велс Наслов на главата статија (Нов Јужен Велс)
flag alias Flag of New South Wales.svg Назив на сликата (File:Flag of New South Wales.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Нов Јужен Велс}} Нов Јужен Велс
  • {{знамеикона|Нов Јужен Велс}}Нов Јужен Велс