Предлошка:Country data Нигер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Нигер е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Нигер

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нигер Наслов на главата статија (Нигер)
flag alias Flag of Niger.svg Назив на сликата (File:Flag of Niger.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
НЕР (преглед)Предлошка:Country data НЕРПредлошка:Country data НЕР
НИГ (преглед)Предлошка:Country data НИГПредлошка:Country data НИГ

Пример за употреба

  • {{знаме|Нигер}} Нигер
  • {{знамеикона|Нигер}}Нигер

Употреба на алијас за пренасочување