Предлошка:Country data Науру

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Науру е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Науру

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Науру Наслов на главата статија (Науру)
shortname alias Науру (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Nauru.svg Назив на сликата (File:Flag of Nauru.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Науру}} Науру
  • {{знамеикона|Науру}}Науру
  • {{државнознаме|Науру}} Науру