Предлошка:Country data Мурсија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мурсија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Region of Murcia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мурсија (автономна заедница) Наслов на главата статија (Мурсија (автономна заедница))
shortname alias Мурсија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Region of Murcia.svg Назив на сликата (File:Flag of the Region of Murcia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба