Предлошка:Country data Мисисипи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мисисипи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Mississippi.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мисисипи Наслов на главата статија (Мисисипи)
flag alias Flag of Mississippi.svg Назив на сликата (File:Flag of Mississippi.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Мисисипи}} Мисисипи
  • {{знамеикона|Мисисипи}}Мисисипи