Предлошка:Country data Мисионес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мисионес е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Misiones.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мисионес (покраина) Наслов на главата статија (Мисионес (покраина))
shortname alias Misiones (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Misiones.svg Назив на сликата (File:Flag of Misiones.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Мисионес}} Мисионес (покраина)
  • {{знамеикона|Мисионес}}Мисионес (покраина)
  • {{државнознаме|Мисионес}} Misiones[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]