Предлошка:Country data Мериленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мериленд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Maryland.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мериленд Наслов на главата статија (Мериленд)
flag alias Flag of Maryland.svg Назив на сликата (File:Flag of Maryland.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Мериленд}} Мериленд
  • {{знамеикона|Мериленд}}Мериленд