Прејди на содржината

Предлошка:Country data Мелиља

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мелиља е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мелиља

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мелиља Наслов на главата статија (Мелиља)
flag alias Flag of Melilla.svg Назив на сликата (File:Flag of Melilla.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Мелиља}} Мелиља
  • {{знамеикона|Мелиља}}Мелиља