Прејди на содржината

Предлошка:Country data Мексико

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мексико е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мексико

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мексико Наслов на главата статија (Мексико)
flag alias Flag of Mexico.svg Назив на сликата (File:Flag of Mexico.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1821Flag of Mexico (1821-1823).svg
1823Flag of Mexico (1823-1864, 1867-1893).svg
1864Flag of Mexico (1864-1867).svg
1893Flag of Mexico (1893-1916).svg
1916Flag of Mexico (1916-1934).svg
1934Flag of Mexico (1934-1968).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
МЕК (преглед) Мексико Мексико

Пример за употреба

  • {{знаме|Мексико}} Мексико
  • {{знамеикона|Мексико}}Мексико

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мексико|1821}} Мексико
  • {{знамеикона|Мексико|1821}}Мексико

Употреба на алијас за пренасочување