Предлошка:Country data Ман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ман е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ман

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ман Наслов на главата статија (Ман)
flag alias Flag of the Isle of Mann.svg Назив на сликата (File:Flag of the Isle of Mann.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilCivil Ensign of the Isle of Man.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IMN (преглед) Ман Ман
IOM (преглед) Ман Ман

Пример за употреба

  • {{знаме|Ман}} Ман
  • {{знамеикона|Ман}}Ман

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Ман|civil}} Ман
  • {{знамеикона|Ман|civil}}Ман

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|IMN}}Ман
  • {{државнознаме|IMN}} Ман
  • {{знаме|IMN}} Ман