Предлошка:Country data Малта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Малта е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Малта

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Малта Наслов на главата статија (Малта)
flag alias Flag of Malta.svg Назив на сликата (File:Flag of Malta.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1898Flag of Malta (1898–1923).svgFlag of Malta (1898–1923).svg
1923Flag of Malta (1923–1943).svgFlag of Malta (1923–1943).svg
1943Flag of Malta (1943–1964).svgFlag of Malta (1943–1964).svg
civilCivil Ensign of Malta.svgCivil Ensign of Malta.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
МЛТ (преглед) Малта Малта

Пример за употреба

  • {{знаме|Малта}} Малта
  • {{знамеикона|Малта}}Малта

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Малта|1898}} Малта
  • {{знамеикона|Малта|1898}}Малта

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|МЛТ}}Малта
  • {{државнознаме|МЛТ}} Малта
  • {{знаме|МЛТ}} Малта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: