Предлошка:Country data Мадрид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мадрид е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Community of Madrid.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мадрид (автономна заедница) Наслов на главата статија (Мадрид (автономна заедница))
shortname alias Мадрид (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Community of Madrid.svg Назив на сликата (File:Flag of the Community of Madrid.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба