Предлошка:Country data Мавританија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мавританија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мавританија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мавританија Наслов на главата статија (Мавританија)
flag alias Flag of Mauritania.svg Назив на сликата (File:Flag of Mauritania.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1959Flag of Mauritania (1959–2017).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MRT (преглед)Предлошка:Country data MRTПредлошка:Country data MRT
MTN (преглед) Мавританија Мавританија

Пример за употреба

  • {{знаме|Мавританија}} Мавританија
  • {{знамеикона|Мавританија}}Мавританија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мавританија|1959}} Мавританија
  • {{знамеикона|Мавританија|1959}}Мавританија

Употреба на алијас за пренасочување