Предлошка:Country data Луксембург (Белгија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Луксембург (Белгија) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag province luxembourg.png

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Луксембург (Белгија) Наслов на главата статија (Луксембург (Белгија))
shortname alias Луксембург (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag province luxembourg.png Назив на сликата (File:Flag province luxembourg.png, прикажана горе-десно)


Пример за употреба