Предлошка:Country data Либерија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Либерија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Либерија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Либерија Наслов на главата статија (Либерија)
flag alias Flag of Liberia.svg Назив на сликата (File:Flag of Liberia.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЛБР (преглед)Предлошка:Country data ЛБРПредлошка:Country data ЛБР

Пример за употреба

  • {{знаме|Либерија}} Либерија
  • {{знамеикона|Либерија}}Либерија

Употреба на алијас за пренасочување