Предлошка:Country data Ленстер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ленстер е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ленстер Наслов на главата статија (Ленстер)
flag alias Flag of Leinster.svg Назив на сликата (File:Flag of Leinster.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Ленстер}} Ленстер
  • {{знамеикона|Ленстер}}Ленстер