Прејди на содржината

Предлошка:Country data Лаос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Лаос е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Лаос

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лаос Наслов на главата статија (Лаос)
flag alias Flag of Laos.svg Назив на сликата (File:Flag of Laos.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Laos (1893-1952).svg
1952Flag of Laos (1952-1975).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЛАО (преглед) Лаос Лаос

Пример за употреба

  • {{знаме|Лаос}} Лаос
  • {{знамеикона|Лаос}}Лаос

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Лаос|colonial}} Лаос
  • {{знамеикона|Лаос|colonial}}Лаос

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ЛАО}}Лаос
  • {{државнознаме|ЛАО}} Лаос
  • {{знаме|ЛАО}} Лаос