Предлошка:Country data Куба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Куба е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Куба

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Куба Наслов на главата статија (Куба)
flag alias Flag of Cuba.svg Назив на сликата (File:Flag of Cuba.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CUB (преглед) Куба Куба

Пример за употреба

  • {{знаме|Куба}} Куба
  • {{знамеикона|Куба}}Куба

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|CUB}}Куба
  • {{државнознаме|CUB}} Куба
  • {{знаме|CUB}} Куба