Предлошка:Country data Крим

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Крим е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Крим Наслов на главата статија (Крим)
flag alias Flag of Crimea.svg Назив на сликата (File:Flag of Crimea.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
tatarFlag of the Crimean Tatar people.svg
1917Kok-bairak.svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Крим}} Крим
  • {{знамеикона|Крим}}Крим

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Крим|tatar}} Крим
  • {{знамеикона|Крим|tatar}}Крим