Предлошка:Country data Кралство Сардинија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кралство Сардинија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Kingdom of Sardinia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Сардинија Наслов на главата статија (Кралство Сардинија)
shortname alias Сардинија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Kingdom of Sardinia.svg Назив на сликата (File:Flag of the Kingdom of Sardinia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1720Flag of Savoie.svgSavoie flag.svg
1782Flag of the Kingdom of Sardinia (1728-1802).gifFlag of the Kingdom of Sardinia (1728-1802).gif
1816Flag of Kingdom of Sardinia (1848).svgFlag of Kingdom of Sardinia (1848).svg
1848Flag of Italy (1861–1946).svgFlag of Italy (1861-1946).svg
savoyardSavoyard flag.svgSavoyard flag.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: